Zamier Ahmed

Yönetim Kurulu Başkanı, Brightwell Holdings BV
İş: +90 (850) 441 16 64
alphan.manas[at]brightwell.com.tr

Zamier Ahmed 10 yılı aşkın süredir “Yenilenebilir ve Sürdürülebilir Teknolojiler” konusunda dünya çapında yeni gelişmeleri takip etmekte ve uygulanması konusunda çalışmalar yapmaktadır. Özellikle Enerji Üretimi ve Depolama Teknolojileri, E-Mobilite, Biyolojik Tarım ve Bitkisel Kimya alanında yenilik üzerinde çalışan bilim adamları ve mucitlerle yakından çalışmakta olup, bu çalışmalarını Orta Doğu, Güney Asya ve Uzak Doğu’da önemli projelerle hayata geçirmiştir.

Ahmed, E-Mobilite (Elektrikli Araba) sektöründe Norveç’li Think firmasının satın alınması konusunda çalışmıştır. Firmanın aynı zamanda yatırımcısı olan Lityum Pil Üretici firma tarafından satın alınmasını takiben efsane otomotiv şirketlerinden biri olan İsveç‘in otomotiv markası Saab’ın satın alma girişimine öncülük etmiştir. Şirketin başka bir grup tarafından alınmasına rağmen, Ahmed‘ in bu projeye olan iştiraki yakın gelecekte gelişecek olan birkaç buluşa liderlik etmektedir.

Zamier Ahmed, Brightwell Holding ile E-Mobilite alanında da yeni bir çığır açacak Enerji Üretimi ve Depolama konusunda üretim verimliliğini arttırırken maliyetleri çok önemli oranda düşürecek teknolojilerden oluşan şirketler portföyünü oluşturmuştur.

Lisans ve master derecelerini Cambridge Üniversitesi ve London School of Economics’te tamamlayan Zamier Ahmed, Harward, MIT ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde de programlara katılmıştır.